Zespół Zakopower pochodzi z okolic podhalańskich, o czym muzycy zupełnie nie zapominają, tworząc muzykę względnie osadzoną niezmiernie w klimatach góralskich, niemniej z współczesnym brzmieniem syntezatora lub gitary elektrycznej bądź pozostałych dzisiejszych instrumentów. Ich numery są w istocie wybitnie energetyczne, rockowe z modułami popu i naturalnie muzyki góralskiej, z akompaniowaniem skrzypiec, ale i rockowej gitary czy też na przykład jazzowego saksofonu.

Założycielem tudzież liderem kapeli jest Sebastian Karpiel- Bułecka, jakiego pochodzenie jest w Zakopanem. Producentem ich płyt jest Mateusz Pospieszalski, jaki dodatkowo komponuje teksty na krążki Zakopower.

Ich pierwsza płyta syciła się w zasadzie niezmiernie solidnym zainteresowaniem, ostatnia – Boso niesłychanie akuratnie się sprzedawała i bardzo długo stała na czele list sprzedaży. Płyta jest dzisiejsza w brzmieniu, bardzo interesująco wypada wdrożone instrumentarium, skrzypce tradycyjnie oraz rockowa gitara, podhalańskie basy, a też przymusowy tu chór góralek w pewnym z utworów na płycie.

Ubiegła płyta była przekazana już kilka lat temu, należy toteż przyznać, że Zakopower dało cokolwiek swoim wielbicielom zaczekać na wydanie kolejnego krążka. Jest to pewien z zespołów, który mimo, że twardo w swoją muzykę wplata klimaty terenowe, to jest bardzo znanym zespołem.

Comments are closed.