Pragnęłabym napisać w tym miejscu parę zdań na temat mojego zainteresowania jakim jest pieczenie ciasteczek, dlatego że pożądam torty, ciasta oraz ciasteczka. Zainteresowanie domowymi wypiekami, wyjątkowo jeżeli chodzi o torty, jednoczy się ewidentnie skrupulatnie z chęcią ich zjadania, nie wyłącznie przeze mnie, natomiast również przez moich najbliższych.

Niedawno uchwyciłam, że w zieleniakach, na jarmarku i pomiędzy chodnikowych handlarzy trudno w tym momencie znaleźć należyte jabłka do sporządzenia szarlotki. Te proponowane przez sprzedających są nazbyt słodkie i tym samym szarlotka również staje się zbytnio słodka.

Wielce napawa mnie fakt, że mam rodzinę posiadającą sad i stamtąd pobieram świetnie dobrane do szarlotki jabłka antonówki. Prawdopodobnie przepisy na niezwykle różne ciasta w tym przepis na szarlotkę będą się zmieniały i nastrajały do istniejących na rynku towarów.

Reflektuję tu również zapisać kilka słów na temat ciasta jakie w gruncie rzeczy bardzo regularnie wypiekam i traktuję go nie jedynie jako ciasto na swoiste okazje. Jest nim ciasto drożdżowe. Ciasto drożdżowe wychodzi bardzo rozkoszne, wyjątkowo nie jest suche i ekstra smakuje, nade wszystko z mlekiem.

Comments are closed.