Dynamiczny progres przedsiębiorstw w kraju wymusza stałe zwiększanie powierzchni logistycznych dla każdego z nich. Nie ma de facto znaczenia czy jest się wytwórcą, zajmuje się czymś takim jak import, usługi transportowe, czy eksport.

W rzeczywistości wszelka specjalizacja gospodarki, niezwykle mocno wymaga przechowywania materiałów takich jak surowce, półfabrykaty albo eksportowane albo importowane wyroby gotowe. Zakup przestrzeni magazynowych, w większości wypadków – ogromnych hali stalowych jest dla przeciętnych firm poza zasięgiem ich możliwości inwestycyjnych, zatem też z reguły decydują się oni na wynajem magazynów albo ich dzierżawę.

Jednoczy się najczęściej owo niestety z pójściem na niezmiernie sporo kompromisów i przystosowanie logistyki jednostki do umiejscowienia geograficznego magazynów. Przykładem może zostać właściciel firmy z dużego miasta, jakiemu udało się wynegocjować ogromnie korzystne warunki w pewnym dowolnym centrum magazynowym mającym swoje magazyny w innym ościennym mieście.

Choć cena jest wyjątkowo intrygująca komplikacje złączone z transportem i całą strukturą logistyczną skutkują iż niemniej jednak z większym natężeniem intratne jest wypożyczenie powierzchni magazynowych na obrębie lokalnego miasta, nawet o ile cena będzie wiele wyższa. Wielokrotnie firmy nastawione na maksymalizację zarobków i redukcję kosztów są chętne przenieść swoje siedziby względnie zakładać totalnie nowe oddziały w otoczeniu centrów logistycznych.

Comments are closed.