Rzetelny blog jest blogiem, jaki oddziałuje na ludzi. Jak najbardziej nie słowo w słowo. Wszystko winno być z wyczuciem i konceptem. Niemniej jednak non stop więcej mówi się o opiniotwórczości i wpływaniu na czytelników. Na pewno wszystkie dane jakie przenikają do naszego rozumu zdołają, ale nie musza być filtrowane. Wszystko zależy od źródła z którego zostały zorganizowane i faktu, czy do tego pochodzenia mamy dostateczne zaufanie, czy ów źródło jest dla nas nieautorytatywne. Wszystko polega na tym, żeby blog stał się takim niesłychanie zaufanym źródłem. Czy trudno jest to spełnić?

Na szczęście nie. Osiągnięcie pozycji niezależnego pisarza bloga, ewentualnie nawet niezależnej marki samego bloga to zagadnienie cierpliwości i żmudnej pracy. Na pewno nie ma nic co przychodzi prosto i bez żmudnej pracy. Wszystko musi posiadać swoje podłoże w pracy. Opcja dostania etykiety dobrego źródła informacji także.

Bardzo dobrym źródłem wiedzy są blogi, które ukrócają własny subiektywizm i starają się podawać w miarę rzeczowe informacje, a materiały na nich zamieszczane nie reklamują i nie faworyzują w tryb namolny żadnych towarów wątpliwej jakości. Oczywiście są także blogi, gdzie artykuły tematyczne są nadzwyczaj podmiotowe i one także uważane są za niezwykle dobre i wypróbowane źródło treści. Z jakiego powodu? Gdyż pisarz wypracował sobie opinię niezależnego i wytrwałego speca w danej sferze i wolno mu ufać, a jego stronnicza opinia w większości wypadków była zgodna i poparta racjonalnymi dowodami. I tyle wystarczy, by blog był pożądany i subiektywny. Dlatego że bezstronny winien być wyłącznie indeks witryn, ze stronami przyporządkowanymi do przydatnej kategorii (np zdrowie). Dzisiaj świat rządzi się subiektywem!

Comments are closed.