Turyści zwiedzający Sienę, choćby cząstka z nich, niezwykle starają się dobrnąć na Il Palio ? wspaniałe wyścigi konne z bardzo starą tradycją sięgającą średniowiecza, czasów podczas gdy kwitł w tym miejscu podobnie handel. Obywatele Sieny wspierają tą fenomenalną tradycję wyścigów.

Siena ciągnie turystów nie jedynie z motywu wyścigu. Warto tam wpaść przy okazji pobytu we Włoszech. Do Włoch bodaj najakuratniej i najszybciej dolecimy samolotem.

Il Palio nawiązuje do własnych, typowo ludzkich, atawizmów – rywalizacji i wygranej. To iż odbywa się w oprawie stylizowanej na średniowieczną w dodatku dorzuca mu klimatu. Sama Siena a po prawdzie jej starówka jest istotą średniowiecza a Il Palio w dużym stopniu je aktywuje.

Wyścig jest poniekąd wybitnie krótki i odbywa się wokół głównego placu, na jakim prosperował ongiś import. Tu trzeba dołożyć, iż jak dawno temu handel (import i eksport) był tam czymś co przyczynia się do progresu miasta, tak współcześnie handel (eksport i import) już nie jest tak spory jak dawno temu. W czasie wyścigu wszystkie chwyty zdają się być pozwolone, jednakże Włosi respektują konie i nie wystawiają ich poniekąd na jakieś specjalne przykrości. Wygrana w Il Palio oznacza honor dla pełnej prowincji a jeźdźcy, jacy triumfują stają się na moment miejscowymi gwiazdami.

Comments are closed.