Dający się zauważyć blog to ciężki orzech do zgryzienia. Niestety nader często chcąc zmajstrować niezwykle absorbującego bloga na poziomie zdołamy wpaść w jakieś tarapaty powiązane ze sposobem jego progresu. O ile starty przez cały czas wyglądają tak samo ? czyli wykonanie atrakcyjnej wiadomości, aktualizacje, reklamę przez katalogi stronic, czy pozycjonowanie, względnie społeczności ? to środek drogi już jest inny.

Środek poczyna się w okresie, kiedy udało nam się uzyskać pewną grupę czytelników, grupa się zżyła, niemniej jednak się nie zwiększa. Mimo dodawania kolejnych wiadomości i sukcesywnych prób marketingowych oglądalność bloga nie zwiększa się, a przebicie się nad liderów wydaje się nieprawdopodobne i żaden, optymalny katalog stronic nie może pomóc. Wówczas dopiero rozpoczynają się faktyczne prace i zaczyna się inwestycja wielkich nakładów czasu. Podstawą jest delikatna odmiana profilu bloga. Następne artykuły powinny mieć odmienną formę, taką, która będzie odpowiadała szerszemu gronu. Rzecz jasna nadal teksty tematyczne np. z materii: katalog stron powinny zachować swoją jakość i być wizytówką jakościową, niemniej blog musi przejść odmianę. Gdy to zrobi…

Starczy większy nakład finansowy na promocję, a wygrana będzie niewątpliwy. Na pewno ogromnie swobodnie się o tym pisze, niemniej jednak praktyka potwierdza, że jest to możliwe i wskazane jest się starać!

Comments are closed.