W fabrykach, jakie frapują się produkcją jest nieco działów. Ogólnie są dwie bardzo obszerne komórki. Jedna to wytwórczość, a druga zarządzanie. W wytwórczości mamy działy fabrykacji bezpośredniej, zakłady remontowe i magazyny. W dziale administracji mamy takie wydziały jak dział personalny, fiskalny i handlowy.

Jak najbardziej nad tym wszystkim jest naczelny, bądź zarząd, niemniej jednak szczyptę upraszczając mamy oczywiście tak jak wyżej. Celowo tu pominąłem komórki takie jak informatyczny, bhp bądź sprzątanie, lecz tutaj akurat prace praktykowane za pośrednictwem pracowników firm, którym zleca się otsorcing.

W takim przedsiębiorstwie poza samą wytwórczością najwyższym oddziałem jest dział handlowy. W nim mamy ani chybi eksport. Jest wspomniany wydział nader relewantnym oddziałem. To od jego działań mamy dostawców oraz odbiorców. Za pośrednictwem jednych mamy produkty kluczowe do naszej fabrykacji, a przy użyciu drugich możemy zarabiać.

Jest dozwolone ogłosić, iż handel, a rzeczywiście kadra i ich przeprowadzane działania niezmiernie często determinują o sytuacji fabryki. Pożądane byłoby stąd przyjmować do pracy w takim wydziale handlowym wyłącznie specjalistów.

Ewidentnie od rozpoczynania kontaktów z dostawcami (import) winny być jedne osoby, a od zaczynania kontaktów z klientami (eksport) powinny być absolutnie odmienne osoby.

Comments are closed.