Blogosfera w Polsce modyfikuje się w całkiem średnim tempie. Nie ma szybkich skoków popularności blogów, ani zaników wielkich blogerów, którzy uzbierali tysiące czytelników. Nasz kraj jest relatywnie młodym celebrytą internetowym, w którym mieszkają ludzie niepewni siebie i nie bezustannie przekonani co do własnego spojrzenia. A Internet to natomiast miejsce nadzwyczaj skrajne. Napływają w tym miejscu mocne jednostki i są to zazwyczaj administratorzy stron, właściciele e-biznesów, bądź blogów, jednakże napływają również jednostki słabe… większa część krytykujących komentujących to pierwszy przykład słabych osób.

Jedni i drudzy mają własny nadzwyczaj kolosalny udział w rozrost blogosfery. Słabe jednostki wybitnie sprawnie zdołają nabijać pieniądze, a silne niezwykle prosto mogą te pieniądze gromadzić. Stosowny blog może być wzorem takiego stanu rzeczy. Gdzie pewna silna osoba zarabia na tym, że nazbierała wkoło swoich artykułów chmarę słabych ludzi. Czy tak nie jest w istocie? Faktycznie używam dość mocnych słów, niemniej jednak taka wydaje mi się prawda.

Faktem jest, że wśród czytelników blogów są silni ludzie i to dla nich układane są intrygujące wpisy tematyczne (np firmy), niemniej jednak oni nie są banalnymi czytelnikami. Czytują blogi w wolnym czasie, a standardowo pracują w sieci, mają interes, czy swoje witryny. Wskazane jest na to zwracać uwagę. Blogosfera ewoluuje również dzięki nakładom na reklamę. Nawet przeciętny katalog, jaki jest moderowany zdoła się do niniejszego przysporzyć.

Comments are closed.