Czy w rzeczywistości do wszelkiego problemu na który trafiamy potrzebujemy pomocy praktyka? Bezspornie są takie kłopoty, gdzie taki psychoterapeuta jest nam niezmiernie wskazany. W szeregu przypadków jest nam wartościowa psychoterapia indywidualna i z tym nie dyskutujemy.

Mnie jednak w tym miejscu frapuje przedstawiony obraz filmowy obrazowany w bardzo przeróżnych filmach. Ludzie w tamtym miejscu odsłaniani mają niezmiernie często swojego psychologa ewentualnie psychoterapeutę. Najdziwniejsze jest owo, iż ludzie Ci wydają się nie posiadać takich ambarasów by w tej chwili fruwać z nimi po takich znawcach.

Może w tej okolicy chodzi o to, że Ci ludzie w istocie są samotni, pomimo własnych rodzin. Nie mają z kim pogadać o bagatelnych sprawach i dlatego podobnie decydują się na takiego psychoterapeutę. Należy uregulować należność, tymczasem w zamian zdobywa się wielce słownego słuchacza, jaki niekiedy w rzeczywistości da nam niezmiernie solidną przestrogę.

Naciągane? Pewno nie. Wystarczy popatrzeć wokół. Jak ludzie zamykają się w sobie. Jakim sposobem miast pogadać z kimś z prywatnej rodziny, udzielają się w internecie. Być może jednakże jesteśmy z większym natężeniem będący w potrzebie takiego kontaktu z rzeczywistą, wiele w wyższym stopniu cielesną jednostką niźli monitorem?

Comments are closed.